Fotograf

Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.
Don McCullin - brytyjski fotoreporter i dziennikarz

Trudno byołby mi znaleźć lepsze słowa by opisać to jak postrzegam fotografię ślubną i fotografię w ogóle.

Kim jestem? Mam na imię Piotr, prywatnie : tata i mąż, a zawodowo fotograf, perfekcjonista i marzyciel. Uwielbiam góry i morze, widok fal uderzających o skały, lubię czuć przestrzeń, a uwielbiam szlaki, które nie często są odwiedzane przez turystów. Kocham pasje i świetnie dogaduje się z ludźmi, którzy rozwijają różne zdolności w sobie.

Fotografia ślubna zastała mnie jako już dojrzałego fotografa. Swoją przygodę z fotografią zacząłem kilkanaście lat temu. Zakochany w fotografii czarno-białej, biegałem wszędzie z moim Zenitem TTL, a każdą wolną chwilę zamieniałem na magiczny czas w prawdziwej ciemni fotograficznej.

Dzisiaj jestem już zawodowym fotografem realizującym wiele odpowiedzialnych zleceń z zakresu fotografii. Moje kilkuletnie doświadczenie w fotografii komercyjnej można zobaczyć na innej stronie  pod linkiem piotrpiatek.com

Nie od razu zająłem się wykonywałem profesjonalnych zdjęć ślubnych. To była potrzeba chwili – wpierw przyjaciele zaprosili mnie do tego bym im towarzyszył w tym szczególnym dniu jakim jest ich ślub.

 

 

Fotografia ślubna zobowiązuje, a w dodatku to uczucie, kiedy uczestniczysz w tak ważnej chwili i od Ciebie w dużej mierze zależy jak za kilkadziesiąt lat następne pokolenie zobaczy jak patrzyłeś swoim fotograficznym okiem na ich rodziców. Bezcenne i ważne.

Mając już w swoim dorobku wiele reportaży ślubnych, nie spotkałem jeszcze dwóch uroczystości, które byłyby do siebie podobne. Każda jest inna i wyjątkowa. Ale to nie ceremonia i etykieta determinuje ten najważniejszy często dla Was dzień.

To Wy jako Młoda Para kształtujecie tę chwilę. Ja tylko mam ją pięknie zapisać w fotografiach by były one warte Waszych wspomnień przez wiele lat.

Kontakt z Wami, spotkanie, rozmowa, pierwsze fotografie, to nawiązanie nici porozumienia, budowania relacji, która w dniu Waszego ślubu na pewno zaowocuje.